Real Estate
Investment
'n' Opportunities

REINO Partners członkiem PLGBC 

                               

REINO Partners zostało członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council). Jest to organizacja pozarządowa, mająca na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Misją PLGBC jest umożliwienie zjednoczenia branży budowlanej w celu transformacji sposobów projektowania, budowania, użytkowania i rozbiórki budynków.

 Przez swoją działalność PLGBC chce przyczynić się do wzrostu świadomości, dostarczenia informacji i ułatwienia dostępu do wiedzy dotyczącej green building. Jej celem jest rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno ich użytkownikom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

PLGBC, działające od 2008 r., organizuje szereg wydarzeń związanych z zielonym budownictwem, w tym coroczną konferencję Green Building Symposium połączoną z rozdaniem Green Building Awards, Dzień Ziemi, czy Green Building Tour.

Jedno z tych wydarzeń, Green Building Tour, odbędzie się 10 października w budynku Malta House w Poznaniu, jedynym w Polsce budynku, który uzyskał podwójny certyfikat LEED na najwyższym możliwym poziomie – Platinum.

 

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się