Real Estate
Investment
'n' Opportunities

REINO Dywidenda FIZ

REINO Dywidenda FIZ

  • pierwszy polski REIT w formie FIZ,
  • regularna wypłata dywidendy (zagwarantowana statutowo): 6% zainwestowanego kapitału w stosunku rocznym,
  • nieruchomości: wyłącznie w pełni wynajęte, przynoszące stały dochód budynki biurowe o wysokim, międzynarodowym standardzie,
  • portfolio: Kapelanka 42B,
  • liczne nagrody i wyróżnienia, w tym za transakcję inwestycyjną roku o wartości 20-50 mln EUR

REINO Dywidenda FIZ to pierwszy w Polsce dywidendowy fundusz nieruchomości komercyjnych zebrany w całości wśród inwestorów indywidualnych i zarządzany przez podmiot całkowicie niezależny od towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

REINO Dywidenda FIZ to pierwszy polski projekt typu REIT działający w formie funduszu inwestycyjnego zamkniętego. Źródłem „dywidendy” są stałe dochody spółek celowych uzyskiwane z najmu w pełni wynajętych budynków biurowych o wysokim międzynarodowym standardzie.

Pierwszy cel inwestycyjny Funduszu stanowił budynek B krakowskiego kompleksu biurowego Kapelanka 42, zrealizowany przez Skanska. Transakcja nabycia nieruchomości przez spółkę celową Funduszu, o wartości 29 mln EUR, została zawarta w październiku 2014 roku.

REINO Dywidenda FIZ to produkt wyznaczający nowe standardy inwestowania na rynku nieruchomości, w szczególności w zakresie procedury inwestycyjnej, wypłaty dochodu, systemu wynagradzania zarządzającego oraz modelu wyjścia z inwestycji.

Pionierskie rozwiązanie zostało przygotowane i zrealizowane przez REINO Partners jako dedykowany i prestiżowy produkt inwestycyjny dla klientów mWealth Management, jednego z liderów rynku usług private banking i wealth management, we współpracy z Eques Investment TFI.

Nagrody i wyróżnienia:

  • nagroda CEE Investment & Green Buildings Awards 2015 w kategorii Investment Deal of the Year EUR 20 – 50 million (transakcja inwestycyjna roku o wartości 20 – 50 mln EUR) za przygotowanie i zrealizowanie transakcji nabycia Kapelanka 42B,
  • nominacja do nagrody Eurobuild Awards 2014 w kategorii Outstanding Business Achievement of the Year, CEE za przygotowanie i zrealizowanie projektu funduszu nieruchomości dla klientów bankowości prywatnej (REINO Dywidenda FIZ).

Witryna Funduszu: http://www.eitfi.pl/fundusz/reino-dywidenda-fiz

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się