Spółka celowa REINO Capital, Grosvenor i IO Asset Management kupuje Logistic City

Polish Logistics LLP, nowa platforma inwestycyjna powołana przez REINO Capital giełdowy holding nieruchomościowy oraz IO Asset Management, firmę specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami przemysłowymi,  przy udziale Grupy Grosvenor, jednego z największych prywatnych inwestorów na światowym rynku nieruchomości, sfinalizowała swoją pierwszą inwestycję, nabywając park logistyczny Logistic City pod Łodzią w Piotrkowie Trybunalskim.  

Podczas transakcji firmy Savills i Linklaters doradzały na rzecz Polish Logistics LLP, a Axi Immo na rzecz sprzedającego.

W skład Logistic City wchodzą hale magazynowe o powierzchni 135 000 m.kw. i potencjałem do wybudowania dalszych obiektów magazynowych o powierzchni 300 000 m.kw. Aktualna powierzchnia obejmuje cztery obiekty wynajęte siedmiu najemcom. Głównym najemcą, który wynajmuje połowę całej powierzchni, jest duńska sieć detaliczna Jysk.

Platforma inwestycyjna Polish Logistics LLP będzie zarządzana przez REINO IO Logistics, wspólne przedsięwzięcie bazujące na kompetencjach i doświadczeniu REINO na rynku lokalnym oraz specjalistycznej ekspertyzie IO w zakresie nieruchomości przemysłowych.

Polish Logistics LLP zamierza rozbudować swój portfel poprzez przejmowanie zarówno istniejących inwestycji, jak i gruntów pod nowe projekty typu build-to-suit. Jest to trzeci program inwestycyjny IO Asset Management i Grupy Grosvenor. Pierwsze dwa dotyczyły aktywów przemysłowych multi-let w Wielkiej Brytanii.

Partnerzy we wspólnym przedsięwzięciu uważają Logistic City za doskonałą inwestycję ze względu na jej lokalizację w coraz bardziej pożądanym regionie dla centralnych hubów dystrybucyjnych oraz z uwagi na potencjał dalszego rozwoju w odpowiedzi na rosnący popyt ze strony użytkowników logistycznych.

Angus Scott-Brown, partner zarządzający w IO Asset Management, powiedział: „Rynek logistyczny w Polsce jest szczególnie atrakcyjny pod względem lokalizacji i potencjału wzrostu. Jest to naturalny kierunek rozwoju dla IO i naszych inwestorów. Wspólne przedsięwzięcie z REINO Capital to świetne połączenie doświadczenia i lokalnych kompetencji, które są niezbędne przy nowych przejęciach i w procesie tworzenia wartości dla naszych inwestorów”.

Dorota Latkowska, CIO w REINO Partners (spółka zajmująca się asset managementem w Grupie REINO Capital), powiedziała: „Fakt, że to właśnie nam zaufała Grupa Grosvenor przy swojej pierwszej inwestycji w Polsce, stanowi dowód uznania dla naszego zespołu. REINO, z 10-letnim doświadczeniem, staje się partnerem inwestycyjnym i asset managerem pierwszego wyboru dla inwestorów globalnych wchodzących na polski rynek nieruchomości”.

„Chcemy, aby Logistic City i jego ekspansja stanowiły podstawę naszego programu inwestycyjnego na rynku logistycznym. Jesteśmy gotowi na znaczącą rozbudowę naszego portfela inwestycyjnego w nadchodzących miesiącach. Mamy już zidentyfikowane kilka atrakcyjnych celów inwestycyjnych”.

Andy Yates, dyrektor inwestycyjny ds. inwestycji pośrednich w Grupie Grosvenor, powiedział: „Cieszymy się, że dokonaliśmy pierwszej inwestycji w ramach naszego nowego przedsięwzięcia. Mimo że jest to pierwsze partnerstwo z REINO, to z IO współpracujemy już po raz trzeci. Wierzymy w połączenie wiedzy o rynku lokalnym z ekspertyzą sektorową. Liczymy na dalsze inwestycje w sektorze, który charakteryzuje się wysoką dynamiką”.           

Aktualności

16 marca 2022

REINO na drodze do najwyższych standardów ESG

REINO – jeden z pionierów ESG w zarządzaniu aktywami nieruchomościowymi wykonuje kolejny krok, aby usprawnić wszystkie procesy w zakresie odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i korporacyjnej. Spółka utworzyła właśnie nowe stanowisko Chief Impact Officer oraz Komitet ESG z…

Logo

REINO Partners należy do Grupy REINO Capital – polskiego holdingu inwestycyjno-nieruchomościowego notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka działa od 2010 roku.

Znajdź nas na