REINO-IO nabywa portfel pięciu parków logistycznych w Polsce dla Grosvenor Group

REINO-IO podmiot utworzony przez REINO Capital, spółkę holdingową notowaną na GPW oraz IO Asset Management, wyspecjalizowanego asset managera nieruchomości przemysłowych, poszerzył zarządzany portfel o pięć najwyższej jakości parków logistycznych w Polsce. Zakupu od firmy AEW dokonano poprzez wehikuł Polish Logistics LLP dla międzynarodowej firmy nieruchomościowej Grosvenor Group.

Pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu, Bielsku-Białej i Rzeszowie o łącznej powierzchni (GLA) 209 tys. m kw. jest wynajmowanych 28 najemcom, głównie z sektora handlu detalicznego, przemysłu lekkiego i logistyki specjalistycznej. Wśród nich najważniejsi to duże, stabilne  podmioty, takie jak: Hutchinson, Omega, Pilzno, DAMCO i Pekaes.

Przejęte portfolio ma odpowiednią skalę i przychodowość. Składają się na nie głównie obiekty wybudowane specjalnie dla konkretnych najemców w najlepszych lokalizacjach w Polsce. Portfel oferuje silną dywersyfikację geograficzną w pięciu topowych obszarach logistycznych oraz atrakcyjną dywersyfikację przychodówmówi Angus Scott-Brown, partner zarządzający IO Asset Management.

Rynek logistyczny w Polsce jest szczególnie atrakcyjny ze względu na lokalizajcę, wielkość i potencjał wzrostu. Jego strategiczne położenie i możliwość obsługi całej Europy Zachodniej i Wschodniej, koszty pracy, które są jednymi z najniższych w krajach rozwiniętych w Europie, połączenie kolejowe z Chinami i dostęp do portów morskich sprawiają, że jest to dla nas bardzo intersujący cel inwestycyjnydodaje Angus Scott-Brown.

– Sfinalizowanie dwóch tak dużych transakcji w ciągu roku pandemicznego jest olbrzymim sukcesem wszystkich zaangażowanych zespołów. Ta najnowsza akwizycja przeprowadzona na dynamicznie rosnącym rynku logistycznym w Polsce pokazuje, że REINO Partners potrafi znaleźć dla międzynarodowych partnerów atrakcyjne obiekty, nabywać zróżnicowane aktywa i szybko finalizować transakcje. To jednak dopiero początek naszej pracy związnej z aktywnym zarządzaniem tymi obiektami. Chcemy m.in. dostosować całe portfolio do najwyższych standardów ESG – zapowiada Dorota Latkowska, dyrektor inwestycyjna REINO Partners, specjalizującej się w asset management firmy z Grupy REINO Capital.

Cieszymy się, że udało się tak szybko wykorzystać tę wyjątkową okazję inwestycyjną, pomimo trudności związanych z ogólnoeuropejskim lockdownem. Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy przy budowaniu wartości z REINO IO zarówno przy tym, jak i przy kolejnych projektachmówi Andy Yates, dyrektor inwestycyjny obszaru inwestycji pośrednich w Grosvenor Group.

Przejęcie portfela 5 parków logistycznych to druga inwestycja Polish Logistics LLP po nabyciu w czerwcu 2020 r. piotrkowskiego Logistic City, które obejmuje 135 000 m kw. (GLA) wybudowanej i wynajętej powierzchni oraz grunty deweloperskie z potencjałem na kolejne 300 000 mkw. powierzchni planowanej dla wybranych najemców.

Portfel inwestycyjny Polish Logistics LLP jest zarządzany przez REINO IO Logistics, spółkę joint venture, która łączy lokalne kompetencje REINO i specjalistyczną wiedzę IO AM w zakresie nieruchomości przemysłowych. Wkrótce partnerzy zamierzają rozszerzyć portfolio poprzez nabycie zarówno istniejących inwestycji, jak i gruntów pod zabudowę typu build-to-suit.

Polish Logistics LLP doradzały przy transakcji: Dentons i CBRE, a sprzedającemu Allen & Overy i JLL. Finansowanie dłużne zapewnił BNP Paribas Bank Polska.

Więcej informacji:

Sebastian Krawczyk, REINO Capital                                                    +48 608 590 417

Sorrel Basher, Media Relations Manager, Grosvenor Group         020 7312 7008

James Whitmore, Tavistock                                                                   07740 931042

O podmiotach zaangażowanych:

REINO Capital

Grupa REINO Capital to giełdowy holding złożony ze spółek działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Łącząc kompetencje i doświadczenia z rynku nieruchomości oraz inwestycji i rynków kapitałowych, tworzymy rozwiązania dla inwestorów w oparciu o najlepsze polskie aktywa oraz najwyższe standardy. To pierwszy projekt biznesowy w Polsce zakładający pionową i poziomą konsolidację rynku poprzez docelowe łączenie tradycyjnych i alternatywnych klas aktywów z własną dystrybucją. www.reinocapital.pl

IO Asset Management

Utworzona w 1986 roku w Wielkiej Brytanii jako Industrial Ownership firma IO Asset Management specjalizuje się w zarządzaniu aktywami przemysłowymi. IO to prywatna firma zarządzająca inwestycjami w imieniu inwestorów zewnętrznych, takich jak Grupa Grosvenor czy Tesco Pension Fund. Więcej informacji: www.ioam.co.uk

Grupa Grosvenor

Grupa Grosvenor to prywatna firma działająca na globalnym rynku nieruchomości. Zarządzająca aktywami o wartości 11,9 mld GBP.

Poprzez działalność Grosvenor Britain & Ireland, Grosvenor Americas, Grosvenor Asia Pacific oraz Grosvenor Europe dywersyfikuje portfel nieruchomości Grupy pod względem lokalizacji, sektora, działalności, waluty i zespołów zarządzających. Działalność w obszarze inwestycji pośrednich dywersyfikuje interesy Grupy poprzez wspieranie zewnętrznych zespołów zarządzających. Inwestuje kapitał Grosvenor w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i Afryce.

www.grosvenor.com

Aktualności

16 marca 2022

REINO na drodze do najwyższych standardów ESG

REINO – jeden z pionierów ESG w zarządzaniu aktywami nieruchomościowymi wykonuje kolejny krok, aby usprawnić wszystkie procesy w zakresie odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i korporacyjnej. Spółka utworzyła właśnie nowe stanowisko Chief Impact Officer oraz Komitet ESG z…

Logo

REINO Partners należy do Grupy REINO Capital – polskiego holdingu inwestycyjno-nieruchomościowego notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka działa od 2010 roku.

Znajdź nas na